ΥΛΙΚΟ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ

Ο Σύλλογος Προσωπικού του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Ηγουμενίτσας, ευχαριστεί τη ΜΗ ΚΥΒΕΡΝΙΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ “ΔΕΣΜΟΣ” για την πολύτιμη συμβολή μέσω της δωρεά του, για την αναβάθμιση της ποιότητας της εκπαίδευσης των παιδιών του σχολείου μας.
Μέσω του προγράμματος «Δεσμός για τα σχολεία», και της δωρεάς τους υλοποιήθηκε και το δικό μας όραμα για ένα σχολείο το οποίο θα δίνει τις ευκαιρίες στους μαθητές του να εξελιχθούν στα πλαίσια των δυνατοτήτων τους. Παραλάβαμε το υλικό που μας αποστείλατε, το οποίο θα βοηθήσει το έργο της διδασκαλίας –εκμάθησης των μαθητών μας, της λογοθεραπείας, της εργοθεραπείας και της φυσικής αγωγής. Αναφέρουμε ενδεικτικά ένα μέρος της δωρεάς: Μαγνητικά πεζά 98 γράμματα, Μαγνητικά κεφαλαία 78 γράμματα, Κατανόησε τα συναισθήματα των φίλων σου, Από το σχολείο στο σπίτι, Κυκλοφοριακή αγωγή, Μαθαίνω την αλφαβήτα, Λεξούλες και συλλαβές, Βασικές αλληλουχίες Νο.1, Βασικές αλληλουχίες Νο.2, Στείλε ένα μήνυμα, Πισίνα για μπαλάκια 160Χ160Χ25 εκ., Μπαλάκια πισίνας Φ7 εκ. σετ 500 τμχ., Στρώμα γυμναστικής και ανάπαυσης 120x60x5 εκ., Μπάλα γυμναστικής classic 65 εκ., Στρογγυλή τραμπάλα συντονισμού με λαβές.